פגישת ייעוץ חינם  054-5216507

פגישת ייעוץ חינם  054-5216507

ליטוש שיש

שיוף שיש

ליטוש שיש הוא פעולת גימור הגורמת להחלקה של פני שטח. לעתים המטרה היא ליצור שטח בעל תכונות של מראה, כלומר החזרת אור מלאה עם פיזור נמוך ככל האפשר. הדרך הנפוצה להשגת הגימור היא ליטוש מכני – שפשוף פני השטח בגרגרים של חומר קשה. לדוגמה, מתכת ועץ ניתן ללטש עם נייר זכוכית – שהוא נייר שעליו מודבקים גרגרי זכוכית, אולם אבני חן וקרמיקות שונות, שהן בדרך כלל קשות מזכוכית, וגם מתכות, נהוג ללטש בעזרת גרגרי סיליקון קרביד או יהלום החברה שלנו מתמחה בליטוש שיש

נסיון החברה בליטוש שיש

ליטוש שיש נעשה באופן זהיר ומקצועיות רבה על ידי חברה או איש מקצוע בעל ניסיון בתחום של עיבוד באבן. הרבה אנשים מתבלבלים ומגיעים למסקנה מוטעית שליטוש מיותר וישנה אפשרות לבצע פוליש בלבד לרצפת השיש, כמו שציינו המסקנה הזאת מוטעית מאחר ומדובר בעבודה קצת יותר מורכבת בעלת שלבים שבסופה התוצאה שתתקבל היא מראה משי מבריק ואסתטי שישמר לאורך שנים. יטוש שיש היא הדרך להחזיר לשיש את מראהו הראשוני, הזוהר והאיכותי. במהותו, ליטוש שיש הוא שפשוף וקרצוף של משטח השיש עד כדי הסרת השכבה.

קצת על ליטוש שיש
שיש הוא חומר גלם שנחשב ליוקרתי. באמצעות השיש ניתן לבצע חיפויי וריצוף של בתים ומשטחים מחוץ לבית ולהקנות למקום אווירה ייחודית ומרשימה. עם השנים שחולפות והשימוש על גבי השיש, נוצר מצב בו השיש מאבד מיופיו מהזוהר ומצבעיו ועל כן יש לבצע ליטוש שיש מקצועי אשר יחזיר לו את תכונותיו המייקרות אותו. אין ספק כי לשיש תכונות מובילות אשר לא קיימות באופציות חיפוי מקבילות, אך עליכם לזכור כי השיש רך, ועל כן הוא נשרט בקלות יחסית, הוא רגיש לחומרים או לחילופין מאכלים חומצתיים והוא סופג כתמים במהירות. מרבית מהמשווקים והיצרנים, נוהגים לצפות את השיש בחומר הנקרא סילר על מנת להקנות לו עמידות לאורך זמן, אך לא תמיד ציפויי זה מחזיק מעמד ועל כן יש לבצע ליטוש שיש מעת לעת.

ליטוש שיש – מחזירים לשיש את המראה הזוהר והחיוני
באמצעות ליטוש שיש מקצועי ניתן להחזיר לשיש את הברק, הזוהר והיוקרה המאפיינים אותו. הליטוש הוא הלכה למעשה קרצוף ושפשוף המשטח על מנת להסיר ממנו את השכבה הראשונה, דהיינו העליונה הפגומה. לאחר הסרת השכבה העליונה, נחשף החלק הזוהר והבוהק של השיש וניתן ליהנות ממנו כאילו נרכש זה עתה. ליטוש שיש לא יכול להתבצע על ידי כל אדם ועל מנת שהתוצאות תהיינה איכותיות, יש להיעזר בבעל מקצוע מיומן ובעל ניסיון רב בליטוש, אשר מבצע עבודתו מקצועית ובאמצעות כלי עבודה מחזית הטכנולוגיה. ליטוש שיש לא מקצועי עלול לגרום נזק למשטח, לעיתים בלתי הפיך.

כיצד מבצעים ליטוש שיש
בחינת המשטח – בשלב הראשון נבחן ונאבחן את מצב השיש, בין היתר אריחים שקועים, אריחים פתוחים או רחבים, כתמים על גבי השיש ועוצמתם, סוג השיש ועוד. רק לאחר מכן, נעבור אל השלב השני, בו נקבע את הליך ליטוש שיש שנכון לבצע במקרה הספציפי שלכם.

בחירת ההליך – בהתאם לאבחון שביצענו בשלב הראשון, נקבע את אופי הליטוש. אנו נצביע על פגמים שאפשר ללטש ועל פגמים אשר לא ניתן לתקן באמצעות ליטוש שיש, נקבע את סדר הליטוש ואת צורתו.
פתיחת חריצים ואיטום חריצים – השלב הראשון בעבודת ליטוש שיש הוא פתיחת חריצים ואיטומם במידת הצורך.
טיפול באריחים שקועים – על מנת לתקן בעיה זו, יש להשיג שיש באותו הצבע בדיוק ועל כן השלב מעט בעייתי אלא אם שמרתם אריחים במהלך התקנתו לראשונה.
ליטוש המשטח, קרצוף השכבה העליונה של כלל המשטח.
ניקוי וייבוש ללא קיצורי דרך.
איטום בסילר על מנת לאפשר לליטוש להחזיק מעמד לאורך זמן

הגיע הזמן לחדש את השיש, פנו אל חברת ליטוש המאה.

מלאו את הפרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם

האתר נבנה ועוצב ע"י אדאקטיב